Gå til hovedinnhold Gå til søk
spacer
Hopp over navigasjonskoblinger Gå til hovedinnhold
Artikkel 

Referat SU-møte 29.10.09

Til stede:

Amanda Josefine Hermansen, Joacim Holt Warming, Trine Vereide (vara for Mona Bekkemoen), Trond Midtskog, Nina L. Jørgensen, Frode Rølvåg, Johan Jørstad og Roar Andersen

Sak 01-09/10 Konstituering

SU -leder: Mona Bekkemoen
Nestleder: Amanda Josefine Hermansen

Sak 02-09/10 Trivselskampanje. Samarbeidsprosjekt FAU – skole

FAU-leder orienterte om opplegget som ble satt i gang i mars på bakgrunn av Kjartan og Kjetilvideoen. Alle klasser deltok og problemstillinger om hvordan voksne og barn skal være mot hverandre for å skape enda bedre trivsel ble drøftet. På bakgrunn av kampanjen, og for å holde temaet ’varmt’ også i tida fremover, har FAU vedtatt at alle elever og ansatte på Borgen skole skal få en t-skjorte med slagord påtrykket. (Elevkonkurranse). Blir delt ut i forbindelse med Åpen dag på Borgen skole for nærmiljøet 6.november.Rektor gav FAU ros for den positive holdningen de har vist også i denne saken.

Sak 03-09/10 Julegudstjenester og lysmesse i Ullensakerskolen

Vedlegg fra arbeidsgruppe ble gjennomgått og kommentert. SU på Borgen skole gir sin tilslutning til at den tradisjonelle Lysmesse i Ullensaker kirke fortsetter i sin nåværende form. Lysmessa er et frivillig tilbud til alle elver og alle andre i Borgen skolekrets.

Sak 04-09/10 Nytt fra elevrådet

Elevrådsrepresentantene orienterte om:

  • BUH møte 21.oktober
  • Elevvaktssystemet på skolen
  • Turneringer som skal gjennomføres i elevrådets regi
  • Oppgaver i forbindelse med Åpen dag
  • Ønsker i forhold til hvordan uteområdet skal bli når den nye hallen er på plass. (Nye lekeapparater bl.a)

Sak 05-09/10 Nytt fra FAU/KFU

FAU orienterte om trivselskampanje, juleverksted, juleball og årshjulet som nå er på plass. I tillegg ønsker de mer trykk på foreldrenes bruk av ITL. I påfølgende FAU-møte etter SU-møte hadde de invitert skolens IKT-kooridinator Tom Haug, for å få innspill i forhold til dette.

Sak 06-09/10 Status Borgen skole oktober 09

Jevn elevtallsøkning i høst: Nå 140 elever. Dette gir mer handlingsrom i forhold til skolens økonomi.
To nye medarbeidere med høy kompetanse er tilsatt i disse dager. Medarbeidere gir uttrykk for at de trives. Det er fortsatt lavt sykefravær.
Fortsatt lite hærverk. Video-kamera er nå montert.
Store forventninger både blant store og små til den nye flerbrukshallen.

Sak 07-09/10 Møteplan

Settes opp i samarbeid med ny SU-leder. Hun var forhindret fra å stille på møtet pga KFU-møte.

Roar Andersen
sekretær

Artikkel - info 
Tom Haug 23.08.2010 Tips en venn om denne siden via en e-post Tips en venn Registrer en elektronisk tilbakemelding Tilbakemelding Skriv ut denne siden Skriv ut
spacer